top of page
  • Yazarın fotoğrafıBirol ALAGÖZ

Güvem eriği kanseri durdurdu !!!

Güvem Eriğinin Meme Kanseri Hücrelerini Azalttığını Tespit Eden İki Gencimiz Harvard'a Davet Edildi!


Genç bilim insanları kanseri durduracak ve hücrelerini azaltacak bir meyve seçimini doğada en yüksek antioksidan taşıyan Güvem Eriği diğer adıyla Çakal Eriğini seçtiler ..

Meyveleri öncelikle ekstrakt hale getirip meme kanseri hücrelerinde beklettiler. Bir gün sonrasında kanser hücrelerinin azaldığını gördüler...Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından çok beğenilen proje için Amerika'ya davet edilen Eyit ve Şener araştırmalarının sunumunu üniversite profesörlerine yaptı.Ayrıca Güvem Eriğinin kanser hücresini azalttığı deneyi ile Brezilya'da gerçekleşecek olan Mostratec Bilim Olimpiyatlarında da finale kaldılar ..

Bu meyve Quercetin, Binofuranoside ve Kaempferol gibi güçlü flavonoidlerle doludur. Kalbin sağlığını artırabilen fenolik asit ve antosiyaninlerden oluşur. Kalp fonksiyonlarını iyileştirir ve böylece kardiyomiyopati, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi kalp hastalıkları riskini azaltır.

Meme kanseri, kanser, güvem eriği, #güvemeriği #memekanseri #kanser Güvem Özü, Güvem, Çakal Eriği, Onkoloji, Radyoterapi63 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneğinden

Corona virüs, 1960’larda insanlarda nezle, grip gibi hafif solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan kendi halinde bir virüs olarak bilinirken 2002 yılında Çin’de büyük bir salgına yol açtı. Yaklaşık 3

bottom of page