top of page
  • Yazarın fotoğrafıBirol ALAGÖZ

Güvem eriği kanseri durdurdu !!!

Güvem Eriğinin Meme Kanseri Hücrelerini Azalttığını Tespit Eden İki Gencimiz Harvard'a Davet Edildi!


Genç bilim insanları kanseri durduracak ve hücrelerini azaltacak bir meyve seçimini doğada en yüksek antioksidan taşıyan Güvem Eriği diğer adıyla Çakal Eriğini seçtiler ..

Meyveleri öncelikle ekstrakt hale getirip meme kanseri hücrelerinde beklettiler. Bir gün sonrasında kanser hücrelerinin azaldığını gördüler...Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından çok beğenilen proje için Amerika'ya davet edilen Eyit ve Şener araştırmalarının sunumunu üniversite profesörlerine yaptı.Ayrıca Güvem Eriğinin kanser hücresini azalttığı deneyi ile Brezilya'da gerçekleşecek olan Mostratec Bilim Olimpiyatlarında da finale kaldılar ..

Bu meyve Quercetin, Binofuranoside ve Kaempferol gibi güçlü flavonoidlerle doludur. Kalbin sağlığını artırabilen fenolik asit ve antosiyaninlerden oluşur. Kalp fonksiyonlarını iyileştirir ve böylece kardiyomiyopati, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi kalp hastalıkları riskini azaltır.

Meme kanseri, kanser, güvem eriği, #güvemeriği #memekanseri #kanser Güvem Özü, Güvem, Çakal Eriği, Onkoloji, Radyoterapi71 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page