top of page

Bioiksir Doğal Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.

GÜVEM( Çakal) ERİĞİ

 

 

 

Güvem Eriğinin Faydalarını Biliyor musunuz?

Güvem eriği insan sağlığında faydaları ; 

       Tekirdağ yöresinde yoğun ve iri biçimde  yetişen bir meyve olan güvem farklı isimlerde de anılmaktadır (yaban eriği, çakal eriği vb.) Küçük boyutlu ekşi lezzetli bir meyvedir güvem eriği. Sonbahar aylarında yetişen bu meyve yabani olarak yüksek kesimlerde yetişir, 

Güvem eriğinden reçel ve marmelat yapılabilmektedir, taze olarak da yenilebilir. Ayrıca komposto ve meyve suyunu da yapabilirsiniz.

- Güvem eriğinin kanser hücrelerinin ilerlemesini durduğu ve gerilettiği bir çok bilimsel deneyde ortaya çıkmıştır ..

- Son olarak iki genç kızımızın meme kanseri hücreleri üzerinde yaptığı deneyde kanser hücrelerini yok ettiği kanıtlanmıştır.

-İştah açıcı ve büyümeyi destekleyicidir. Güvem marmeladı veya meyve suyu Çocuklara sabahları 1-2 yemek kaşığı marmeladı veya meyve suyu verilebilir.

-Böbrek ve idrar torbası üşütmesi ve iltihaplanmasında güvem reçeli yada güvem marmelatı iyi sonuçlar vermektedir.

-Kabızlık özellikle midesi zayıf olan çocuklara korkusuzca verilebilir.

-Prostat Büyümesinde, Akne ve Sivilcelerde kullanılır. Kan temizleyici, idrar söktürücü, terletici özellikleri sayesinde zayıflamaya çok etkilidir.

-Antiseptik, kan dindirici, peklik verici, şekeri önleyicidir.

-Güvem eriğindeki boya maddeleri serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Özellikle renkli meyvelerdeki boya pigmentlerinin serbest radikallere karşı etkili olduğu bilinmektedir.100g güvem eriğindeki boya pigmentleri, serbest radikallere karşı aynı miktardaki çileğin iki katı, eriğin üç katı daha fazla etkilidir.

–Güvem eriğinin meyveleri tazeyken sürücü, kuruyken peklik vericidir. Kullanıldığı diğer yerler: Aît, kırmızı burun, hemoroit, kan dolaşımı problemleri, üre, egzama, sistit, ishal, şeker.

--Güvem eriği bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile gündemdeki Corona ( Korona ) virüsüne karşı yakalanma riskine karşı vücudu daha dayanıklı ve güçlü hale getirir. Güvem Eriği bir çok Üniversitede yapılan deney ve araştırmalarda yüksek derecede antioksidan madde taşıdığı kanıtlanmıştır.  

 Güvem, Güvem Suyu, Güvem Marmelatı, Güvem Eriği, Gövem, Göğem, Göven, Yaban Eriği, Çakal Eriği, Dağ Eriği, Slorberry, Blackberry, Blackthorn, Güvem Meyvesi, Sloeberry, Sloe Berry, Yaban Mersini, Yaban üzümü, Prunus Spinosa, Sloe Berries, Hayrabolu - www.guvemerigi.com, Güvem eriği, Güvem Eriği, detoks, Meme kanseri, Kanser, Doğa meyvesi, Orman meyvesi, Antioksidan, Erkan Topuz, Meyve Özü, Güvem eriği sirkesi, Güvem kurusu , Çakal eriği kurusu, yaban eriği kurusu, Güvem Kurusu, Kuru Güvem, Kuru güvem meyvesi, Güvem reçeli, Güvem şurubu, Güvem sirkesi, Güvem faydası, Güvem eriğinin faydası, Güvem faydaları, Güvem eriğinin faydaları, Güvem eriği çayı, Güvem çayı, Güvem Eriği özü, Güvem eriği özötü, Güvem ektresi, Güvem Eriği Kurusu, Güvem eriği

Hemen arayın bilgi verelim .....

Telefonumuz ; 0541 733 75 26

bottom of page